NAJLEPSZY UCZEŃ POWIATU STRZELECKIEGO


22 marca 2014 r. podczas uroczystej Gali Lauri w Strzelcach Opolskich

Najlepszym Uczniem Powiatu Strzeleckiego w kategorii: Najlepszy Uczeń "BEZ BARIER"

został Bartłomiej Kuczewski z naszej szkoły.

Gratulujemy !Bartłomiej Kuczewski to utalentowany wszechstronnie sportowiec. Reprezentował szkołę na licznych zawodach sportowych, na  których niejednokrotnie tryumfował. W IX Regionalnym Mityngu Jazdy Konnej w Opolu Bierkowicach zajął III miejsce w wyścigu ósemkami i V miejsce na torze przeszkód.

Dwukrotnie stawał na podium podczas VII Opolskiego Turnieju Jazdy na Rolkach w Opolu, zajmując II miejsce na 300m i III miejsce na 100m. Był w kadrze szkolnej na Regionalnym Mityngu w Łyżwiarstwie Szybkim w Opolu – zdobył III miejsce na 111m i na 222m oraz IV miejsce na 333m. Inną dyscypliną, w której odnosił sukcesy jest bowling – brał udział w Wojewódzkiej Edycji Bowlingu w Opolu oraz w VIII Regionalnym Turnieju Bowlingowym w Myślinie zajmując IV miejsce. W I Mityngu Pływackim Osób Niepełnosprawnych w Strzelcach Opolskich zajął I miejsce na 50m oraz II miejsce na 25 m stylem dowolnym.

Bartłomiej  może pochwalić się także uzdolnieniami muzycznymi, aktywnie uczestniczył w zajęciach koła muzycznego oraz w jego szkolnych i pozaszkolnych występach. Brał udział w VII Festiwalu „Pod gołym niebem” w Zawadzkiem. W I Wojewódzkim Konkursie Zakochanej Piosenki Osób Niepełnosprawnych „Mam prawo kochać” w Brzegu zajął III miejsce zespołowo. Brał udział w X Festiwalu Piosenki Turystycznej w Kolonowskim zajmując I miejsce zespołowo. Reprezentował szkołę w XXII Przeglądzie Zespołów Artystycznych Szkół i Placówek Specjalnych i Integracyjnych w Tychach, gdzie zajął I miejsce zespołowo.

Brał aktywny udział w zajęciach w ramach projektu „Sieć współpracy na rzecz nowoczesnej szkoły zawodowej” i w Wojewódzkim Konkursie dla uczniów szkół specjalnych „e-Portfolio, w którym otrzymał wyróżnienie za swoją pracę.

Za swoją pracę plastyczną otrzymał wyróżnienie w Konkursie Plastycznym „Krzyż znakiem wiary” organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Bartłomiej w ramach zajęć przysposobienia do pracy przygotowywał prace na różne kiermasze i wystawy, dochód z tych imprez przeznaczony jest na zakup materiałów i  narzędzi do szkolnych pracowni. Chętnie  i z dużym zaangażowaniem uczestniczył w przygotowaniu szkolnych imprez i występów.

Bartłomiej swoją postawą i zaangażowaniem świadomie promuje szkołę i Powiat Strzelecki.

Brał udział w warsztatach pn. „Promujemy swoją szkołę”, na których powstał film reklamujący Szkołę Przysposabiającą do Pracy. Uczestniczył w wielu imprezach pozaszkolnych, m.in. Powiatowym Dniu Chleba, był  na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie. O jego sukcesach można często czytać na szkolnej stronie  www oraz na stronach Olimpiad Specjalnych. To najlepsza promocja dla naszej szkoły, gminy, powiatu.   

Bartłomiej to utalentowany sportowo i artystycznie uczeń. Pomimo swojej niepełnosprawności potrafi wykazać się wytrwałością w treningach, cierpliwością, wrażliwością i dokładnością, wolą walki w zawodach i hartem ducha w znoszeniu przeciwności losu. Na co dzień to sympatyczny i spokojny uczeń, chętnie uczący się nowych wiadomości i umiejętności. Jest bardzo koleżeński, nigdy nie odmawia pomocy mniej sprawnym intelektualnie i fizycznie kolegom. Jest kulturalny i uprzejmy, lubiany przez uczniów i nauczycieli. Aktywnie uczestniczy we wszystkich dziedzinach życia szkoły. Godnie reprezentuje szkołę na wszelkich wyjazdach związanych z zawodami i konkursami. Dla wielu jest wzorem radzenia sobie z niepełnosprawnością, pokonywania trudności i barier oraz osiągania sukcesów.